#31 2017-07-17 22:56:46

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Odprowadziłeś go wzrokiem i zabrałeś zawiniątko. Po czym z prowiantem na tydzień ruszyłeś w dalszą drogę. Pozyskiwanie wody z roślin nie było czymś z czym nie dał byś sobie rady. Jednak czasem woda miała słodkawy smak. A wszystko w zależności jaką roślinę napotkałeś.
Jednak strumyka nie uświadczyłeś przez cały tydzień podróży lecz udało Ci się opuścić dżunglę a co za tym idzie drzewa stały się niższe a powietrze nie jest takie wilgotne. Na małym wzniesieniu dostrzegłeś coś niezwykłego. Mianowicie na polanie stoi samotne drzewo nie pasujące do pozostałych. Owe drzewo to Tunkis Olbrzymi(drzewo większe od baobabu) Domyśliłeś się, że wokół tego drzewa musi coś się dziać. Małe ruchome punkciki uświadomiły Ci, że prawdo podobnie odnalazłeś Wioskę Noctis. A co za tym idzie masz okazję zobaczyć pierwszy raz inną wioskę niż własną.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#32 2017-07-19 04:17:48

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Widzę że zupełnie nie dotarłem tam gdzie zamierzałem, jednak wzruszam ramionami, upewniam się że pistolety są naładowane odpowiednimi ładunkami prochowymi i zabezpieczam je przed wilgocią, chociaż na najbliższy czas. Potem, jak to obcy na wiosce, idę w stronę największego z drzew podnosząc ręce do góry. Wiem że wchodzę na nie swój grunt, oraz to że pewnie jestem obserwowany. Zachowuję więc godność Klanu Jastrzębia i przyjmuję postawę pokory, aby zechciano wpuścić mnie na teren Noctis, mając nadzieję że ta decyzja nie pozbawi mnie życia.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#33 2017-07-19 19:42:52

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Kiedy wszedłeś do wioski widzisz jak starcy i dzieci krzątają się koło chatek z drewna rozmieszczonych w koło wielkiego drzewa. Dachy stanowią kolejne domki. W sumie dostrzegłeś ich tak do połowy wysokości drzewa. Dalej nie możesz dostrzec nic po przez zielony dywan listowia drzewa.
Dzieci witały cię uśmiechem i machając do Ciebie a starcy uśmiechali się serdecznie jak to sędziwi ludzie. Nigdzie nie widzisz kobiet ani mężczyzn w sile wieku.
Domki mają różne kolory a pośrodku placu jest wielkie zagłębienie obite deskami w różnych kolorach. Kolory są odpowiednie do tych znajdujących sie na deskach.
Nad dziurą jest rozpięta lina po jej wyglądzie widzisz, że jest dość gruba i wile przeszła.
Jeden z dziadków w czerwieni podszedł do Ciebie.
-Opuść ręce chłopcze. Wyglądasz tak jak byśmy byli dla Ciebie zagrożeniem. jednak oboje wiemy, że jestem już stary nie to co 20 lat temu. Jeszcze bym Ci pokazał czym jest walka. A tak jestem skazany na powolną śmierć. -po czym się uśmiechnął i odszedł powoli.
Dzieci bawią się a starcy ich obserwują.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#34 2017-07-21 04:19:03

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Widząc jak wygląda wioska rozluźniam się i dołączam do staruszka. Kieruję się z nim w stronę drzewa.

- Może Ty tak, ale tylko ja w tym miejscu nie wiem gdzie są strzelcy

Uśmiecham się do niego jak to młody awanturnik na początku swojej przygody.

- Chciałbym tutaj uzupełnić zapasy, znaleźć drogę i odpocząć dzień czy dwa. Myślisz że to możliwe?

Pytam najprościej jak  potrafię. Przy okazji rozglądam się za wędrowcem którego spotkałem na swej drodze. Czy jeśli ja dotarłem tam gdzie on zmierzał, to czy on też tutaj dotarł?


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#35 2017-07-23 14:17:51

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Myślę, że jak byś nie był podróżnym to i tak byśmy Cię ugościli. Jednak twoje czyny będą miały odzwierciadlenie w tym jak będziesz tu traktowany. Co do strzelców bądź spokojny. Tu ich nie ma na niskich piętrach. Nie potrzeba ich nawet. Kto by atakował starców i dzieci. Tylko jakiś zwyrodnialec spoza naszego klanu. A tacy wyeliminowani by byli zanim dotarli by w te rejony. Zapasy można kupić jeśli masz za co wymienić towary. Nie posiadamy waluty jednak co niektórzy mogą wymienić ją za jakieś rzeczy. Nie wiem ile ci będą ofiarowali jednak nie mogą Ci dać mniej niż połowę wartości rzeczywistej tego co będziesz ofiarował. Takie są prawidła wioski. Poza tym handel tu zależy od doboru słów. Targowanie sie jest oznaką braku zaufania a co za tym idzie zerwaniem transakcji. Przespać możesz sie w dowolnej wolnej chacie. Nie mają one stałych mieszkańców. Jednak kolor jaki wybierzesz ma znaczenie. Będziesz mógł handlować z kimś o podobnym kolorze ubrań w inny wypadku nikt nie będzie nawet chciał z Tobą rozmawiać. -dziadek wszedł do niebieskiej chatki.
Poza tobą nie dostrzegasz tu innych obcych. Panuje tu spokój i dyscyplina.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#36 2017-07-24 17:18:42

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Dziękuje za pomoc, postaram się nie wejść nikomu na odcisk

Uśmiecham się do dziadka i idę się przejść po wiosce. Rozglądam się za kupcami, oraz ludźmi u których mogę uzupełnić zapasy, jednak staram się nikogo nie zaczepiać dopóki nie będę miał kompletnego oglądu wioski i jej mieszkańców. Liczę swoje bursztynowe pióra i rozglądam się przy okazji za wolnymi chatkami. Patrzę na ich kolory, oraz próbuję ustalić jakie kolory co oznaczają. Nie chcę działać pochopnie, ponieważ może to przynieść jedynie straty.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#37 2017-07-24 18:11:15

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Dostrzegłeś kilku dziadków, którzy grają w Sunom(coś jak gra w oczko). Na stole koło nich jest pełno Bursztynowych Piór. A pod nimi w koszykach są różności. Od odzieży po rudę a nawet woreczki z prochem.
Kolor zielony oznacza zielarzy. Noszą zawsze przy pasie jakieś suszone zielska. A ich odzienie jest z naturalnych składników. Niebieskie kolor oznacza rolników. Zawsze mają przy sobie pasy do siewu. Nie wiesz dokładnie jak one działają ale w szkole opowiadali o nich. Pomarańczowy jest zarezerwowany w zupełności dla młodych chłopców a czerwony dla dziewczynek.
Kupcy maja fioletowy i zawsze przed ich domami są różne koszyki z przeróżnym towarem. Żółtym kolorem są oznaczeni starcy a czarnym chorzy i niedołężni.
Po ilku godzinach spacerowania dostrzegłeś kogoś w Brązowo-zieleonych szatach ale na plecach miał muszkiet i obserwował okolice bacznie. Dostrzegłeś go na platformie na drzewie nieopodal wioski kiedy to silny wiatr odsłonił listowie.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#38 2017-07-24 21:30:01

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Więc jednak jest choć jeden strażnik. Szukam wolnej chaty fioletowej, bądź niebieskiej, bo potrzebuję pożywienia z tej wioski. Jeśli w moich rzeczach jest jakiś element fioletowy, lub niebieski zakładam go, jeśli nie, patrzę czy jest w jednej z wolnych chat. Następnie, kiedy już będę gotowy do negocjacji. Nie chcę grać w karty z dziadkami, oni lubią wygrywać. Szukam natomiast poczciwego rolnika, lub kupca (w zależności od tego którą z chat uda mi się zająć), po to żeby uzupełnić zapasy. W międzyczasie, jeśli jest jakiś wolny strumień z wodą pitną, uzupełniam do tego osobiste bukłaki.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#39 2017-07-24 23:03:56

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Pierwszą chatą jaką znalazłeś wolną była fioletowa. W niej znajduje sie fioletowa tunika i koszyk wiklinowy. Jest tez dzban z czystą wodą, miednica do mycia się. Na środku znajduje się palenisko a po obu jego stronach na małych podwyższeniach posłania.
Po wyjściu i napełnieniu bukłaka spotkałeś kilku kupców z żywnością. Popatrzyli na Ciebie i uśmiechnęli sie.
Są już starzy a co za tym idzie bardzo doświadczeni w handlu.
-Patrząc po koszyku jesteś obcy w wiosce. Więc nie masz nic cennego na wymianę. -wziął pusty koszyk i włożył do niego pełno żywności. od suszonego mięsa po jakieś dziwne zawiniątka z liści pachnące ziołami. -To jest warte 5 Piór Bursztynowych. Jednak jak wyjawisz cel swojej podróży i opowiesz o sobie zmniejszę cenę do 3 piór. -uśmiechnął się szczerze.
Drugi pociągnął z fajki a obłok dymu pachnącego miętą zasłonił na chwilę jego twarz.
*Twoje wścibstwo Romualdzie nie zna granic. -też się uśmiechnął i znowu pyknął z fajki.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#40 2017-07-24 23:20:07

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Patrzę zdziwiony na kupca. Po chwili jednak uśmiecham się szeroko i dosiadam do nich.

- No więc tak...  Nazywam się Krauzer O'Greedy. Podróżuję z lasów  na północy ponieważ niedawno osiągnąłem  pełnoletniość i dopiero mogłem opuścić moją rodzinną wioskę. Podróżuję do miasteczka Invidia, bo tam chciałem zacząć moją podróż. Nie wiem czy obrałem dobry kurs, ale wiem że to kule posłane za moim spojrzeniem zadecydują ile jestem wart dla Klanu... Poza tym chciałbym dostać się do wieży, jeśli to będzie możliwe. Ale do tego muszę znaleźć odpowiednich towarzyszy. Niewiele wiem o świecie, nawet o naszych terenach Klanowych, ponieważ nie opuszczałem wioski aż do tej pory....

Opowiadam i w międzyczasie szykuję 3 bursztynowe pióra, żeby zapłacić za strawę.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#41 2017-07-25 20:08:01

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Zacna historia. -podał Ci koszyk i uśmiechnął sie. -Jednak pamiętaj wszyscy kiedyś byliśmy jednym klanem. Jednak Ci z Magiaurbe podzielili nas na kilka grup. Oni nami się bawią w jakąś chorą grę. W tej wiosce tylko jedna osoba zdobyła wierzę i wróciła z niej cało. potem porzuciła walkę na rzecz pokoju. To on stał się wodzem i podzielił ludzi na kolory. Nie wiadomo czemu tak postąpił. Jednak dzięki temu nie ma w naszej wiosce waśni. Każdy wie za co odpowiada w wiosce. -dorzucił do koszyka dziwny kolczasty owoc.
Nigdy takiego nie widziałeś w swojej wiosce.
*Młody jak idziesz do Invidii przyj na zachód choćby nie wiem co. Jednak życie na morzu jest inne niż w lesie. Jest bardziej ekscytujące i pełne niebezpieczeństw. Co do wierzy mam jedną radę nie ufaj nikomu poza swoją bronią. -znowu pyknął z fajki i wstał.
Teraz widzisz, że ma drewnianą protezę lewej nogi od kolana w dół.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#42 2017-07-28 18:00:07

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Właśnie dlatego chcę podróżować... I dlatego chcę odwiedzić Magiarube. W końcu jeśli zdobędziemy to miasto, może znowu uda nam się zjednoczyć.... Albo nie

Mówię z szerokim uśmiechem i oglądam z bliska nieznany mi owoc.

- Mimo wszystko ufam naszemu Klanowi. Moja broń jest przedłużeniem Jego ręki. Dobrzy ludzie, nie znam tego owocu. Cóż to jest?

Dopytuję. W sumie z przyjemnością bym go zjadł, ale nigdy nie wiadomo jakie substancje może skrywać w sobie kolczasta flora.

Ostatnio edytowany przez Rogaty (2017-07-28 18:09:04)


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#43 2017-08-07 23:35:17

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Twój rozmówca uśmiechnął się.
-To Aoki owoc tego drzewa. -pokazał ogromne drzewo za sobą. -Po zjedzeniu go czuje się mocno pobudzonym a wszelkie zmęczenie jak i sen znikają na jakiś czas. Jednak jedząc go nie należy spożywać alkoholu ponieważ może doprowadzić to do stanu podobnego do szału. W małych ilościach alkohol powoduje wtedy rozdrażnienie. Nie rozdajemy go na prawo i lewo. Ponieważ dostajemy go raz na miesiąc aby nie naruszyć harmonii tego miejsca. Weź go w prezencie. Na pewno kiedyś Ci się przyda. -uśmiechnął sie wesoło.
*Tylko nie pokazuj go W tym dole. -pokazał arenę. -Mogą chcieć z Tobą o niego zawalczyć. Zbyt często spożywany prowadzi do uzależnienia. A wtedy trzeba go regularnie inaczej stan agresji nasila się. Wiec nie pokazuj go byle komu. -pociągnął z fajki drugi staruszek.
^Rozdajesz owoce obcym. -podbiegł do Ciebie poszarpany młodziak w pomarańczowy kolorze. -Chcę walczyć o ten owoc!!! -na te słowa każdy spojrzał na was.
-Jest obcy nie zna naszych zasad. -próbował pomóc Ci sprzedawca.
*Są proste musisz go zabić w tym dole zanim on zabije Ciebie. Jednak możesz zaatakować tylko jeśli znajdziesz kulę. Są ukryte na arenie. Po 3 dla każdego z was. Zabranie kuli przeciwnika jest równoznaczne z  przegraną. -pociągnął z fajki.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#44 2017-08-10 21:48:10

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Oglądam uważnie owoc, kiedy kupiec o nim opowiada.

- Dziękuję przyjacielu, to prezent który wydaje się mieć duże znaczenie.

Kiedy podbiega do nas młodzieniec, wsadzam owoc do koszyka.

- On ma rację, nie znam zasad tego miejsca. A nie mówię tutaj tylko o zasadach związanych z walką. Nie chcę z Tobą walczyć o ten owoc. Dostałem go w prezencie, a niczego mi nie oferujesz jeśli z Tobą wygram. Jeśli potrzebujesz takiego, musisz szukać dalej, albo zaoferować coś bardziej przydatnego niż niepotrzebna śmierć i rozlew krwi.

Patrzę na młodzieńca spokojnie, jednak trzymam dłonie blisko broni, żeby być gotowym na ewentualny atak z jego strony.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#45 2017-08-15 23:47:41

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Nie tak to działa. panują inne zasady albo weźmiesz udział w walce o owoc albo będziesz musiał opuścić wioskę jako tchórz. -uśmiechnął się triumfalnie.
Dziadek w milczeniu przytaknął na jego słowa po czym spuścił oczy.
Widać zasady tu panujące są bardzo rygorystyczne a Ty jako obcy jesteś ich ofiarą.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legenda-shinobi.pun.pl www.terania.pun.pl www.eti2011r.pun.pl www.ratowniki.pun.pl www.streetofrace.pun.pl