#61 2017-09-08 10:40:14

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Wziął bez słowa pióra i schował do kieszeni po czym stanął nad Tobą w milczeniu.
Kiedy Ty już wygodnie się ułożyłeś przy ogniu on uśmiechnął się tylko.
-Mów do mnie Glen. Każdy tak mówi. Kiedyś tak jak ty zostałem uratowany przez tych ludzi i porzuciłem swoje imię wraz z tym kim kiedyś byłe. Teraz żyje tu z nimi i jest mi dobrze. - ponownie się uśmiechnął i ruszył w krzaki prawdo podobnie za potrzebą.
Czas mija powoli a rany od czasu do czasu dają o sobie znać. Drwale prawie całymi dniami pracują zaś po pracy jedzą i od razu idą spać. Nawet Tringh i Glen nic nie mówią.
Tak oto minął tydzień kiedy to leżałeś i nabierałeś sił na podróż rzeką. Rany goiły się powoli a napar z każdym dniem smakował gorzej. Ty zaś od czasu do czasu gorączkowałeś ale to dobry objaw bo organizm nadal walczy z zakażeniem. Kiedy nadszedł dzień podróży pozostali drwale przynieśli coś na wzór kosza  z wikliny. Zaś Tringh i Glen podeszli do Ciebie z jakimiś torbami.
-Glen przygotował dla Ciebie na podróż kilka naparów mam je tu rozpisane. -podał Ci pergamin starannie zapisany pismem Glena. -Jeśli jesteś gotowy możemy już ruszać jednak nie ma co przeciągać bo Ci z Iry oczekują tego drewna. Dla nich to sprawa życia i śmierci. -patrzy na Ciebie uważnie.
Glen zaś podał Ci pakunek w milczeniu.
*Pamiętaj o nas chłopcze. Jeśli będziesz nas kiedyś potrzebował pamiętaj my nie zapominamy dobrych ludzi. -powiedział to jeden z nieznanych Ci drwali z imienia.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#62 2017-09-09 03:58:40

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Sam niewiele mówię żeby nie przeszkadzać im w pracy. Tydzień spędzam na nastawianiu się psychicznie do ozdrowienia. Przekonuję się z dnia na dzień że warto walczyć choćby o skrawek życia który przy mnie pozostanie.

- Nie zapomnę was Panowie

Skłaniam się z szacunkiem

- Dziękuję wam za wszystko co dla mnie zrobiliście, to był zaszczyt z wami obozować, jeśli kiedyś będę mógł wam się godnie odwdzięczyć, możecie na mnie liczyć.

Tutaj robię nieznaczną pauzę aby każdemu z nich z osobna spojrzeć w oczy, być może niektórym po raz ostatni.

- Jestem gotów w każdej chwili.

Mówię poważnie, acz cicho i podnoszę swój tobołek.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#63 2017-09-09 22:25:46

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Drwale pożegnali Cię w milczeniu nad brzegiem rzeki. Po czym odeszli A ty sam zostałeś z Tringhem, który w milczeniu podciągnął do nabrzeża tratwę.
Jest zrobiona z trzech pni przeciętych na pół poza sterem i małą chatką na środku nie ma na niej nic.
-Wsadzę Cię do chatki tam będziesz całą podroż a ja zajmę się spławianiem drewna i tym abyśmy bezpiecznie dopłynęli do Iry A Ty odpoczywaj w tym czasie. Zabezpiecz tylko proch i broń przed zamoczeniem. -po czym wziął Cię włożył do kosza i doniósł na tratwę.
W chatce jest jedno łózko i posłanie. Zostałeś wygodnie w koszu przymocowany na łóżku tak abyś nie spadł a wszelkie twoje rzeczy zostały zawieszone w zasięgu Twoich rąk.
Po chwili usłyszałeś głośny huk i plusk kiedy to najprawdopodobniej pnie drzew zostały zepchnięte z małego wzniesienia nad rzeką.
-Ruszamy. Podroż zależy od nurtu. -po tych słowach odbiliście od brzegu.
Sam poczułeś kołysanie nurtu rzeki i  małe wstrząsy od czasu do czasu.

Podróż trwałą tydzień.



Tylko środek podroży był bardzo nie komfortowy a to przez rozszalałą burzę, która była 3 i 4 dnia podróży. Wtedy też było Ci nie dobrze lecz poza mdłościami wywołanymi mocnym kołysaniem nie pogorszyły Twojego stanu a Ty sam nie dostałeś choroby morskiej prawdopodobnie.
Tringh zaś jest nie zadowolony bo część pni utknęło przy brzegu w czasie burzy i drwale stracili część drewna, które mieli sprzedać w Irze.
Kiedy usłyszałęś uderzenie o jakieś drewno swojej tratwy byłe pewny, że nie jest to port w Irze.
Tu się zatrzymamy zanim drewno zostanie wyłowione. Pływanie wśród pni zanim śluza zostanie otworzona to samobójstwo. Przeczekamy tu noc a rano ruszymy w dalszą podróż. Potrzeba Ci czegoś? Tu ceny są mniejsze niż w mieście. -Tringh pierwszy raz od dłuższego czasu wszedł do szałasu.
Wygląda na bardzo zmęczonego. Podróż a już z całą pewnością nawałnica w czasie podróży odcisnęła na nim piętno zmęczenia.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#64 2017-09-11 19:36:38

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Nie mam już prawie pieniędzy. Jedyne czego potrzebuję, to zobaczyć się z cyrulikiem. Pomóc Ci w czymś?

Patrzę na niego lekko zmartwiony. W sumie jestem trochę bagażem,ale jakieś lekkie prace czy zadania pewnie bym udźwignął. Jednocześnie zaczynam się zastanawiać, w jaki sposób opłacę moje leczenie...


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#65 2017-09-13 23:03:44

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Dowiem się o cyruliku. To oczywiste po to w końcu tu przypłynęliśmy. Leż tu i odpoczywaj ja w tym czasie zajmę się poszukiwaniami. -po czym zszedł z tratwy.
Nie było go jakiś czas po czym o zachodzie słońca przyszedł z jakimś starcem.
-To jedyny cyrulik, który nie zedrze z Ciebie grosza. Inni żądali kolosalnych sum, których zapewne nie uzbierali byśmy oboje. -uśmiechnął się pod nosem.
*Jestem Takuzael jak już wspomniał Mój przedmówca jestem cyrulikiem. Zbadam Cię za symboliczne pióro. -uśmiechnął się serdecznie.
Po czym rozłożył swoje medykamenty n małym przenośnym taboretu jaki przyniósł ze sobą.
-Musisz usiąść i się rozebrać do pasa. -widzisz jak chwycił za skalpel.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#66 2017-09-16 22:55:15

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Dziękuję mędrcze i Tobie przyjacielu.

Mówię jedynie i rozbieram się do pasa. Nie mówię im że pióro które zostawię u cyrulika jest ostatnim jakie posiadam. Jeśli medyk pomoże, pióra w końcu się odrobią.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#67 2017-09-18 22:29:50

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Nie ma sprawy. Od tego są przyjaciele aby sobie pomagać. -uśmiechnął się pogodnie.
Cyrulik popatrzył na niego po czym przeniósł wzrok na Ciebie.
*Nie wiem kogo wkurzyłeś młody człowieku lecz użył bardzo nieprzyjemnej metody aby stale Cię naznaczyć. Przez to toksyny dotarły do twej krwi i ja zakaziły. Na Moje oko masz dużo szczęścia i silne ciało. -poklepał Cię po plecach. -Masz dwie możliwości i każda z nich niesie ryzyko. Pierwszą jest transfuzja i w ciągu kilku nocy dojdziesz do siebie. A druga to leczenie ziołami i maściami trwające jeden księżyc. Wybór należy do Ciebie. -usiadł na taboret-ku obok Ciebie.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#68 2017-09-20 18:02:55

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Kiwam z wdzięcznością i szacunkiem drwalowi.

- Czym jeszcze różnią się te opcje poza czasem potrzebnym do ich realizacji? Czy w czasie leczenia ziołami, będę w stanie zarobić na własny byt?

Przenoszę spojrzenie na cyrulika. Długo myślałem o tym co się stało i jestem pogodzony z ryzykiem utraty życia, dlatego kieruję się w stronę opcji, która w razie przeżycia zabiegu, nie doprawi mnie śmiercią głodową.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#69 2017-10-04 21:05:29

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Transfuzja oczyści Cię lecz nie wiadomo czy trafimy na dobrą krew. Jeśli tak będzie jak powiedziałem. Jeśli nie umrzesz. Maści i zioła mogą nie pomóc na czas i może się pogorszyć Twój stan. Jednak proste czynności poza walką będziesz mógł wykonywać. Jednak nie wiadomo jak bardzo jesteś osłabiony. Zmagałeś się z zakażaniem długo. Masz strasznie wyniszczony organizm już  w tej chwili.  Jeśli chcesz mogę zapytać pewnego farmera czy nie weźmie Cię pod opiekę w zamian za odpracowanie później długu. -popatrzył na Ciebie z troską w oczach.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#70 2017-10-16 23:15:17

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Dobry człowieku... Zrobię wszystko żeby odzyskać zdrowie. Choćbym miał czołgać się jak dżdżownica, żadne zajęcie mi nie uwłacza. Oddaję się w Twoje ręce, a jeśli się nie uda, wiedz, że nie mam do Ciebie żalu.

Mówię po chwili zastanowienia patrząc na cyrulika z determinacją wypisaną na twarzy. Transfuzja, czy nie - wieża oczekuje na poszukiwaczy przygód!


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#71 2017-10-20 18:13:28

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Dobrze. Zatem spróbujemy transfuzji. Jednak najpierw odpoczniesz przez noc i jeden dzień aby nabrać więcej sił. Ja w tym czasie porozmawiam z farmerem o, którym mówiłem. Jeszcze utoczę Ci trochę krwi. -podszedł do Ciebie i pochylił się aby małym nożykiem naciąć Ci przedramię. -To pomoże w ustaleniu odpowiedniego dawcy do transfuzji. Tylko tyle mogę zrobić widząc Twoją determinację. -patrząc na Ciebie uśmiechnął się.
Krew skapuje do małego ceramicznego ganeczka. Po czym kiedy wypełnił się do połowy opatrzył twą ranę a sam zamknął słoiczek i wyszedł żegnając się skinieniem głowy.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#72 2017-10-26 18:03:12

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Dziękuję jeszcze raz Tringhowi i upewniam go że od tego czasu dam sobie radę i jestem zdany na siebie. Nie chcę go zatrzymywać. Układam się najwygodniej jak mogę i zaczynam konteplować niebo w oczekiwaniu na powrót cyrulika. Nie modlę się, jednak w myślach zaklinam rzeczywistość żeby zabieg i powrót do zdrowia okazały się skuteczne.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#73 2017-11-15 13:35:16

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

Mijały godziny. Jednak cyrulik nie pokazał się przez najbliższe trzy dni.
Poza lekkimi posiłkami i odpoczynek czas płynął ci leniwie. Miałeś sporo czasu na rozmyślania.
Tringhem doglądał Twoich opatrunków, zmieniając je i smarując maściami. Posiłki przez niego serwowane były proste lecz smaczne i pożywne.
Przez trzy dni przychodził w milczeniu zajmując się tobą po czym znikał w własnych sprawach kiedy już upewnił się, że niczego Ci nie braknie przez czas jego nieobecności. Wracał późno w nocy widać był że jest bardzo zmęczony jest.
Po kilku dniach przyszedł Takuzael z jakimś mężczyzną.
-Witaj Krauzer mam dla Ciebie dobre wieści. -uśmiechnął się i pokazał mężczyznę za sobą. -Ten mężczyzna to farmer o, którym wspominałem. Nie dość, że chce Ci pomóc to jeszcze jego krew prawdo podobnie jest zgodna z Twoją. Więc możemy zaczynać transfuzję jeśli będziesz gotowy. -mężczyzna za nim skłonił się.
Widać że jest trochę zdenerwowany.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#74 2017-11-22 19:10:46

Rogaty

Szaman

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

- Widzę Panie że przybyłeś dla mnie z ratunkiem jak nieziemska siła z nieba... Jak odwdzięczę Ci się za upuszczenie krwi i miejsce na Twojej ziemi?

Pytam uśmiechnięty słabo, patrząc na chłopa jak na zbawcę.


Gdybyś kurwa wiedział....

Offline

 

#75 2018-06-10 18:01:32

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Gra dla Krauzer O'Greedy.

-Niczym nie musisz mi się odwdzięczać. To cudownie, że będę w stanie pomóc komuś z swojego klanu. Wiem, że nie każdy myśli tak jak ja. Jednak jako rodacy powinniśmy się trzymać razem i pomagać sobie w potrzebie. -uśmiechnął się serdecznie.
Po czym podszedł do Ciebie i popatrzył się Ci głęboko w oczy tak jak by chciał coś ujrzeć w nich.
-A kiedy dojdziesz do siebie pomożesz mi przed wylewem rzek abym na czas zdążył z żniwami. W innym wypadku stracę owoc wielu miesięcy mojej ciężkiej pracy.  - farmer usiadł nieopodal Ciebie na drewnianym zydlu.
Po czym w milczeniu wpatrywał się w Ciebie od czasu do czasu zerkając tylko na cyrulika.
Takuzael uważnie wpatrywał się w Ciebie czekając na zgodę na zaczęcie transfuzji krwi.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.roznezwierzaki.pun.pl www.death-note.pun.pl www.tyskie.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.pierscienwladcy.pun.pl