#1 2016-12-06 01:07:33

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Karta Postaci

Imię: Baka.                        Gracz: Hubert.
Nazwisko: No Gajin.                    Poziom: 5.
Wiek: ???
Rasa: Półelf.                        Klasa: Bard.

Opis postaci:

???



    Cel postaci:

???




Historia:

???




Bóstwo:    ???    Charakter:    ???    Typ maga:    ???   
Charakter bóstwa:    ???   
S    22               
K    20               
Zw    30           
               
Sz    12                   
Zm    17                               
                                   
Odp    13   

R    28
M    28   

Wie    35   
Wp    30   
Cha    30   
Wy    38

OB    10   

PW    36                   

Pż    100   
S    33

In    27   
OP    12

PM    63

U    8(40%)

Umiejętności:

-Alchemia: 20 [Wie] 65%
-Aktorstwo: 16 [Cha] 71%
-Gra na gitarze(P): 12 [Wp] 72%
-Gra na harmonijce(P): 19 [Wp] 79%
-Gra na bongosach(P): 10 [Wp] 70%
-Handel: 13 [Wp] 58%
-Hazard: 18 [Cha] 68%
-Jeździectwo: 20 [Zw] 50%
-Perswazja: 14 [Wp] 64%
-Przetrwanie: 20 [Wie] 55%
-Sztuka(P): 15 [Wie] 55%
-Śpiew(P): 20 [Cha] 70%
-Wycena: 16 [Wie] 51%
-Zbieranie informacji: 16 [Wp] 61%
-                        -
-                        -
-                        -
Biegłości:
•    Walka wręcz.
•    Walka Bronia Improwizowaną. (-10% do walki rzeczami nie będącymi bronią)
•   
•   
•   
   
Czary:
•    Chodzenie po wodzie: ST I. Koszt: 10 PM/6s. Czas: 1 r.(czar pozwala przebyć odległość równą szybkości w marszu nie w biegu. Każda próba biegu kończy się przerwaniem czaru).
•    Hipnoza: ST I. Koszt: ?3 PM. Czas: 3 r. (Ofiara ma szansę na rzut obronny na WP inaczej na 2 rundy zostanie zahipnotyzowany).
•   
•   
•   
   
Zdolności bojowe:
•    Zapasy: ST I. Koszt: +2 S/r. (Styl walki wręcz zwiększający szanse na udane złapanie w chwyt oraz opuszczenie go o 10%, ponad to zadaje o 25% obrażeń więcej walcząc nim i ma 5% szans na trafienie krytyczne więcej).
•   
•   
•   
   
Zdolności Pasywne:
•    Uniki. (1/5 Zw +2).
•   
•   
•       
   
Zdolności rasowe:
•    Krew elfów.
•    Elfi słuch. (+5% do zdolności opartych na słuchu).
•   
•   
•   
   
Ekwipunek:


-Drużyna Baka:

-LTZ:

Statek dobija do portu. Rejs dobiega końca i twoja podróż również. Przez ostatnie 3 tygodnie dorabiałeś jako grajek kiedy to na wcześniejszym statku przegrałeś wszystko w kościaną g "Powiedz ile". Statek o wdzięcznej nazwie "Zemsta Teścia" miał zawinąć do miasta portowego w Wschodnim Cesarstwie. Nie znasz tego cesarstwa oraz panujących tam obyczajów. Cały czas byłeś na południu Tarugi. Gdzie czas płynął powoli. Twoje złote monety z tamtego regionu mają się dobrze. A masz ich całe 100. To cały Twój majątek. Nie licząc przybłąkanego kota, który przesiaduje z Tobą. Już na pokładzie widać ląd. Mury miast majaczą w oddali i coś co Cię zaszokowało. Pełno pirackich bander w portowym doku. Ludzie na pokładzie pocą sie nieco i widać strach. Jednak kapitan nie zmienia kursu. Kiedy dzwon wybije zacznie sie przygotowanie do wpłynięcia do portu. Z tego co dowiedziałeś sie na pokładzie miasto nazywa sie Osgiliath i jest jedynym portowym miastem w cesarstwie.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#2 2017-01-21 11:53:57

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

No to nieźle, już piraci. Ale ja jestem neutralnym typem człowieka i z natury nie rzucam się w oczy jako ktoś kto może krzyżować czyjeś plany. Jestem wyjęty spod jakichkolwiek schematów i tylko lubię grać na instrumentach, bo jestem pasjonatem.
Rozglądam się po ludziach i patrzę, którzy są bardziej rozmowni i otwarci na plotki. Wsłuchuję się w głos członków pokładu i staram się opracować jakieś brzmienie na gitarze, które pokrzepi ich serca. Oczywiście brzdękolenie jest najsubtelniejsze jak się da by nikogo nie rozpraszać. Kota oczywiście biorę ze sobą i głaszczę pod brodą jak swojego.

Offline

 

#3 2017-03-12 01:38:28

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Ludzie nie dostrzegają najwidoczniej jeszcze pirackich bander. Co sprawia, że zachowują sie normalnie.
Rozmawiają o polityce i interesach. Żaden z pasażerów nie jest tu w celach turystycznych. Każdy ma jakiś interes do tego najmniejszego na wyspie cesarstwa.
Kilka osób jest w zbrojach i bacznie patrzą na doki. Widocznie widzą już bandery okrętów bo poprawiają bronie przytroczone do pasów.
Jednak najdziwniejszy jest mężczyzna odziany w skóry zwierząt. Przy pasie ma tylko szpikulec długości przedramienia. Jednak jest zrobiony z dziwacznej krystalicznej substancji. Inni ludzie unikają go szerokim łukiem.
Kot jest zadowolony z głaskania i wyraża je mrucząc.
Kiedy dzwonek pokładowy odezwał się ponownie statki już były tak dokładne jak to było możliwe a bandery doskonale widoczne. Jedna z nich należy do załogi Krwawo Brodego.
Jako bard słyszałeś kilka mrożących krew w żyłach opowieści o jego metodach pozbywania się wrogów.
Jednak nie masz czasu na takie rozmyślenia. Jeden z oficerów podszedł do Ciebie.
-Schodzisz na ląd czy zostajesz na pokładzie  jako grajek okrętowy. -zapytał patrząc Ci na gitarę.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#4 2017-03-25 22:03:39

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Także staram się unikać tego mężczyzny. Nie chcę się nikomu narzucać, gdyż ja najlepiej docieram do ludzi poprzez subtelną muzykę którą staram się dostosować do sytuacji. Moja gra na gitarze albo delikatnie zmienia nastrój albo go podsyca. Jestem jak mantra i zew natury.  Rozglądam się bo wszystkich statkach i banderach, co symbolizują. Okręt oczywiście w pogodnym milczeniu opuszczam gdy oficer prosi o odpowiedź.
To chyba dobry czas by zmierzać do miasta, karmię wcześniej oczy widokiem doków z banderami. Jeśli nic mnie tutaj nie zatrzymuję, obieram kierunek na mury miasta. Póki co nie mam określonego celu prócz łapania fuch grajka. Kto wie, może w tym mieście się to zmieni? Mój repertuar instrumentów jest na razie ubogi, ale zobaczę co da się zrobić.

Offline

 

#5 2017-03-25 22:21:30

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Bandery głownie są proste jednak czaszki mają różne kształty. Dojrzenie dokładnych detali z takiej odległości jest trudne. Jednak trzy z nich cię zaciekawiły.

http://www.fotoszok.pl/upload/d29e29ae.jpg



https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/IuVktkpTURBXy9iMDY1N2VhOTdmNDM2OGY3ZjhiMzY0MzE5NTUzNzQzMS5qcGeSlQMAdc0V8M0MV5MFzQMgzQHC



http://vignette2.wikia.nocookie.net/onepiece/images/9/9b/Blackbeard-crew-flag.png/revision/latest?cb=20151107140233&path-prefix=pl



Wyraźnie się wyróżniają na tle innych. Bo pozostałe są to trójkąty dwu kolorowe w przeróżnych barwach. Należą do kupców handlujących z miastem.
Po zejściu musiałeś zapłacić myto. Odzianych w skórzane zbroje strażnicy portowi skrzętnie pobierali od każdego zapłatę.
Nad ich butkom widnieje napis w kilku językach.

Każdy wchodzący na ląd w Osgiliath ma obowiązek opłaty porowej na utrzymanie doków w wysokości 3 srebrnych sutesów.



A pod spodem mniejszą czcionką napisane jest:

Wolne Miasto Osgiliath w Wschodnim Cesarstwie Tarugi wita podróżnych.



Słowo wolne dopisane jest niedawno bo jest mniej starte od pozostałych i mniej staranniej napisane.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#6 2017-03-28 15:20:10

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Jak rozumiem, mam 100 złotych monet, a na przejście potrzebne są trzy srebrne. Wobec tego rozmieniam je i płacę myto.
Ciekawi mnie czemu miasto jest wolne, skoro leży pod jurysdykcją cesarstwa Tarugi. Hmm, być może jakaś historia się za tym kryje. Cóż, na razie staram się znaleźć miejsce do odpoczynku by potem móc szukać kolejnej roboty w moim fachu. Na pirackie bandery patrzę tylko dlatego, by wiedzieć czego unikać. Przede wszystkim, gdy widzę banderę spoglądam na to, kto jest na pokładzie, by wiedzieć po czym poznać pirata.
Gdy zapłaciłem udaje się do Osgiliath.

Offline

 

#7 2017-03-29 00:19:44

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Po zapłaceniu myta wydano Ci 4 srebrne sutesy. Po czym mogłeś śmiało zwiedzać port.
Po przejściu paru kroków minąłeś tawernę "Pod Szarym Kotem"  a dalej dostrzegłeś szyld oberży "Krwawa Mewa". Z tawerny dolatuje do twych uszu gromki śmiech i śpiew:
-Bo ona robi loda muuu. Bo umie tooo. Bo ona robi loda muuu. Bo lubi tooo. Bo ona robi loda muuu ... -i tak na zmianę ktoś zawodzi w środku tę sprośną pieśń.
Zapach natomiast nie zachęca zbytnio. Miesza sie zapach uryny zmieszany z przetrawionym alkoholem.
Na statkach pirackich dominuje jeden kolor jeśli chodzi o Bandamy a na samym pokładzie tylko kilka osób się wyróżnia. W zależności od wielkości okrętu ta liczba maleje lub rośnie.
Dalej widzisz uliczkę prowadzącą w głąb miasta a obok niej jest mniejsza prowadząca w głąb dzielnicy portowej.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#8 2017-03-29 15:12:57

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Wbijam do tawerny Pod Szarym Kotem, rozglądam się po towarzystwie i przejmuję wokalny ster w tej pięknej pieśni nucąc - A wokół kwitną bzy!!
Alkohol sprzyja takiemu sentymentalnemu nastrojowi, chyba, że ktoś przeholował.
Podbijam do barmana, zamawiam browarka i robię muzyczny podkład pod śpiewanie.
Jeżeli mam na tyle podzielną uwagę że mogę grać i rozmawiać to zagaduję do barmana: - Dzień doberek, nazywam się Baka. Znalazła by się dla mnie jakaś robótka? Moją pasją są instrumenty i szlifuję swoje umiejętności.

Offline

 

#9 2017-03-29 21:12:58

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Po przejściu drzwi tawerny smród uderzył Cię prosto w twarz z taką siłą, że na chwilę wstrzymałeś oddech. W środku jest brud a podłoga poza uryną i resztkami tutejszych trunków. Widzisz na niej resztki strawy oraz zęby i liczne połamane zakrwawiane drewniane przedmioty.
-Jakie kurwa bzy? -wielki łysol śpiewający tą pieśń podrapał się po łysinie a inni wybuchli gromkim śmiechem.
Mało kto zwrócił na ciebie uwagę. Co najwyżej koś kiedy drzwi się otworzyły obrzucił cię spojrzeniem.
-Tu dwa kufle lokalnego piwa  za srebrnego lub Porter Czarny piwo z wyższej półki. -przeciera blat jakąś szmatą nie, podnosząc wzroku z blatu baru.
-Popatrz tylko na nich. -wyprostował sie.
Nie ma lewego oka a blizna biegnąca przez lewą stronę twarzy ma kształt znaku X. Dolne ramie przebieg przez oczodół.
-W większości to portowe osiłki lub początkujący korsarze. Nie potrzebują nic poza czymś do picia i jakiejś kobitki do chędożenia. Nie chcę Cię oszukiwać mówię jak jest. Więc szukaj dalej. Bo i tak nie miał bym Ci jak płacić. -po czym wrócił do czyszczenia blatu.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#10 2017-03-30 16:04:06

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Trudno, będę w takim razie szukał dalej, ale zamawiam  Czarnego Portera, a co. Trzeba zamoczyć usta czymś ciekawszym póki jestem na lądzie a podejrzewam że nie długo wyruszę w jakąś podróż w celach zarobkowych. Ciekawi mnie wygląd tego jegomościa, na pewno nie jedno już widział. Dosiadam się do najbliższego stolika tak, żeby możliwa była konwersacja z barmanem.
- Mógłbyś mi opowiedzieć coś o tym mieście? Jaki wpływ na Osgiliath mają piraci i ogólnie ciekawi mnie stosunek cesarstwa do nielegalnych wojaży. Pewnie przez tę tawernę przewinęło się mnóstwo poszukiwaczy przygód, czyż nie?
Sączę sobie browar i zamawiam coś skromnego na przegrychę żeby zgrywało się z tym wspaniałym napojem.

Offline

 

#11 2017-03-30 21:22:12

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Podał ci ciemny piwo z białą gęstą pianą. Czuć prażony jęczmień i chmiel. W smaku czujesz gorycz piwną. Jest dobre i zarazem mocne.
Przysiadłeś się do blond mężczyzny w czarnej Bandamie na ramieniu zawiązanej. Ma tylko ciemno zielone spodnie na sobie. Całą klatkę piersiową ma pokrytą licznymi bliznami po broni tnącej. Tak jak i ty sączy porter. Oczy ma zielone a przy pasie ma po lewo i prawo przypasane maczety. Przez plecy ma przepasaną szarfę a w niej obwiązane jakieś  ostrze w czarnym materiale. Po kształcie wskazuje na jakiś tasak jednosieczny.
Podniósł leniwie wzrok znad kufla i uśmiechnął się.
-W mieście jest ni jak. Kilka grup próbuje przejąć na nim kontrolę. -złapał łyk piwa. -O czym to ja... -podrapał się po podbródku. -A już wiem. znowu pociągnął łyk i odstawił kufelek. -Jak postawisz portera to powiem więcej . -uśmiechnął się.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#12 2017-03-31 15:43:00

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Wygląda mi na kogoś, kto mógłby być moim kompanem. Przydałby mi się ktoś, kto umie walczyć, bo sam w tej dziedzinie się nie zbyt specjalizuję. Dosyć bogate wyposażenie ma ten typek.
- Dosyć skromna odpowiedź, ale cóż. Kilka grup powiadasz. - Stawiam mu tego ciemnego browara a sobie serwuję jakąś przegryskę. - Należysz do jakiejś z tych grup?
W razie czego spoglądam uważnie na niego, żeby oceniać jego stan upojenia alkoholowego. Im bardziej pijany tym więcej powie, a już widzę, że lubi sobie dać w palnik. Ja powoli sobie sączę portera.

Offline

 

#13 2017-03-31 20:29:21

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Ponownie uśmiechnął sie chytrze i teraz ponownie pociągnął tęgi łyk.
-Zacznę od tego, że jestem zwykłym wolnym duchem. Kto zapłaci ten ma moje usługi. Nie powiem, że nie chciał bym żyć inaczej lecz nie potrafię. Taki mój charakterek. -pociągnął kolejny łyk.
W tym czasie za srebrnika zamówiłeś specjalność lokalu. kilka ryb pieczonych z kaszą i warzywami. Podał Ci to barman w drewnianej misie wraz z piwem.
-Grup jest dokładnie sześć. Przynajmniej te, które się liczą tak naprawdę w tym mieście. -znowu wziął łyk i odstawił kufel kiedy dostrzegł, że mu sie przyglądasz. -Lokalnym graczem jest Zakon Solarów zwany też Zakonem Czarnego Miecza. To lokalne siły Wschodniego Cesarstwa Girdonis w, którym aktualnie się znajdujemy. Kolejni z, którymi sie trzeba liczyć są rozbitkowie z kontynentu a zwą sie Ironassirzy. Są w porównaniu do lokalnych mężczyzn niczym olbrzymy. Tylko Ci z Minas Tirith mogą się z nimi równać.Jest ich mało ale szybko zdobywają poparcie miejscowych. Lokalna gildia Jadeitowego Pagonu próbuje utrzymać sie w czołówce. poznasz ich po zielonych barwach. Kolejnych, których rozpoznasz od razu to Srebrne Koszule. Noszą srebrne koszule kolczą. Nikt nie wie jakie są ich cele. Kolejni gracze w Osgiliath to piraci Krwawo Brodego i Czerwone Kosy. Jednych i drugich rozpoznasz od razu. Ci od kos mają je zawsze na plecach a piraci zawsze noszą barwy swojego okrętu. -znowu chwycił za kufel. -Więc ja dotrzymałem swoją część a Ty swoją. Skoro nic już nie chcesz na mnie pora. -przechylił kufel i wypił jego zawartość jednym haustem.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

#14 2017-04-10 11:57:13

Viestun

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Odprowadzam go wzrokiem i dziękuję za wyczerpujące informacje. Kończę posiłek i piwo, wycieram chustą usta, rozliczam się z barmanem i grzecznie opuszczam tawernę. Na ulicach Osgiliath szukam znaków rozpoznawczych załóg o których mówił ten mężczyzna. Uwagę przywiązuję do tych mniej znamienitych bander, gdyż nie chcę pchać się od razu na piedestał. Jeśli widzę kogoś po barwach, staram się zagadać. Jeśli nie szukam dalej. W drodze także zwiedzam miasto, szukam ciekawych miejsc które warto odwiedzić. 
Ciekawią mnie Ironassirzy, to muszą być przedstawiciele jakiejś innej, silniejszej rasy albo coś. Ale generalnie zdaję się na los i pierwsze co zobaczę to podbijam oferując swoje usługi grajka.

Offline

 

#15 2017-04-11 03:44:01

 Ziutek

Mistrz Gry

Punktów :   

Re: Sesja dla gracza Baka no Gajin.

Po zapłaceniu karczmarzowi wyszedłeś na zewnątrz.
Przez ulicę przechodzili dziani w kolczugi mężczyźni w niebieskich płaszczach. Poza halabardami i sztyletami przy pasie nie posiadali żadnego uzbrojenia.
Dalej dostrzegłeś stojących przy wózku z jedzenie grupkę chłopców w żółtych koszulach i czarnych spodniach.
Tuż przed murem do dzielnicy miejskiej spora kolejka różnorodnie ubranych ludzi czeka na odprawę.
W tej części miasta poza czynszówkami w nie najlepszym stanie wizualnym, dużą liczbą magazynów, tawerną i karczmą nie widzisz nic ciekawego. Być może za dnia nie wszystkie.
Parę razy próbowałeś zagadnąć przechodnia ale albo byłeś ignorowany lub obrzucany ciepłymi epitetami. Ludzie tu się śpieszą nie wiedzieć czemu.
W jednej z alejek dostrzegłeś odzianego w zbroje jegomościa rozmawia z żebrakiem. Obaj mocno gestykulują jednak jesteś za daleko a gwar doków nie ułatwia podsłuchiwaniu.


Pamiętam Tę Noc.
Na Niebie Gwiazdy.
Na Ziemi Ciała wrogów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumgraonaruto.pun.pl www.politologiaujk.pun.pl www.zetall.pun.pl www.clanefp.pun.pl www.metin2privv.pun.pl